Suites Prime
| Wi-Fi | 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Privat strand Strand |
| Mat/Dryck Bar/lounge | Rökning förbjuden Rökfria rum | Husdjur Husdjur tillåtna |
Hotellet Suites Prime Marataizes, som har ett strandnära läge och utsikt över havet, ligger inom 3 km från Monte Aghá. Dessutom erbjuder detta bekväma hotell 24-timmars säkerhet.
Marataizess centrum kan nås inom 10 minuters promenad. Gästerna på hotellet kommer att befinna sig inom några kvarter från Ruínas do Trapiche. Det här boendet är beläget ungefär 10 minuters bilresa från Ilha Dos Franceses.
De är utrustade med privata badrum.
Du kan få en gastronomisk upplevelse på restaurangen Cantina Saporita som erbjuder italienska rätter, på gångavstånd från Suites Prime.
- Lokala sevärdheter
- Igreja Presbiteriana842 km
- Monstro do Pantano727 km
- Igreja Metodista586 km
- Pier I1548 km
- Igreja de Nossa Senhora da Penha1390 km
- Igreja Batista Renovada499 km
- Ruínas do Trapiche1087 km
- Barra Shopping1848 km
- Igreja Rei dos Reis845 km
- Primeira Igreja Assembleia de Deus1334 km
- Flygplatser
- Bartolomeu Lisandro flygplats118 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Wi-Fi
- 24-timmars reception
- Husdjur tillåtna
- 24-timmars säkerhet
- Rökdetektorer
- Brandsläckare
Mat och drycker
- Bar/lounge
Aktiviteter och avkoppling
- Strand
- Strandparasoll
På rummet
- Uteplats
- Terrass
- Trädgårdsmöbler
- Te- och kaffefaciliteter
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur långt är centrum från hotellet Suites Prime?
Det tar 10 minuter till fots att komma från hotellet Suites Prime till centrum. - ✈
Hur långt är Bartolomeu Lisandro från hotellet Suites Prime?
Det är 120 km mellan Bartolomeu Lisandro flygplats och hotellet Suites Prime. - 🚗
Var kan vi parkera vår bil vid hotellet Suites Prime?
Gäster på hotellet Suites Prime kan parkera sina fordon på parkering. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på hotellet Suites Prime?
Gästerna på hotellet Suites Prime måste checka ut vid 11:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på detta hotell?
Det genomsnittliga rumspriset på detta hotell är 34$. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - ❓
Vilken betalningsmetod erbjuds på hotellet?
Gästerna på hotellet kan betala med Visa, Maestro och Elo kreditkort samt andra betalningsmetoder. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på hotellet Suites Prime?
På hotellet Suites Prime kan gästerna välja mellan Dubbelrum och Svit med King size-säng.